Tulostimet kotikäyttöön
Pienikokoinen tulostimen, skannerin ja kopiokoneen yhdistelmä, jossa on monipuoliset liitännät. Nopea ja laadukas valokuva- ja asiakirjatulostus sekä selkeä 7,5 cm:n (3 tuuman) nestekidekosketusnäyttö.
Tällä pienikokoisella laitteella voit skannata, kopioida ja tulostaa niin asiakirjoja kuin valokuviakin. Kuvista tulee kauniita ja asiakirjoista selkeitä – tulostit sitten USB-kaapelia tai Wi-Fi-yhteyttä käyttäen. Canonin FINE-tulostuspääteknologia ja 5 erillistä värisäiliötä takaavat laadukkaat tulosteet kustannustehokkaasti.
Tyylikäs laite on noin 30 % aiempia vastaavia malleja pienempi**. Laitteen monipuolinen ulkoasu, pyöreät kulmat ja kevyt runko saavat sen näyttämään entistäkin pienemmältä. Kaikin puolin erinomainen ja tyylikäs tulostin.
Mopria™ (Android)-, Apple AirPrint™-, Windows 10 Mobile™ ja Canon PRINT (iOS ja Android) -tuen sekä monipuolisten Wi-Fi-toimintojen ansiosta tulostus onnistuu helposti niin älypuhelimesta, tablet-laitteelta kuin tietokoneeltakin. Valokuvia voi tulostaa kätevästi suoraan Wi-Fi-yhteensopivista kameroista.
Säädettävän etupaneelin, 7,5 cm:n (3 tuuman) nestekidenäytön ja selkeän käyttöliittymän ansiosta kaikki toiminnot löytyvät nopeasti. Tulostus-, kopiointi-, skannaus- ja pilvitoimintoihin pääsee käsiksi aloitusnäytöstä, joten haluttua toimintoa ei tarvitse etsiä.
Canon PRINT -sovelluksen tai tulostimen kosketusnäytön kautta käytettävän PIXMA Cloud Linkin avulla laitteella voi tulostaa pilvipalveluista ja suosituista yhteisöpalveluista, kuten Facebookista, Instagramista, Google Drivesta, Dropboxista ja OneDrivesta. Skannattuja asiakirjoja ja valokuvia voi myös ladata Google Driveen, OneDriveen ja Dropboxiin*.
Laitteen käyttö ei maksa maltaita. Erikseen myytäviä riittoisia Canonin XL-mustekasetteja käytettäessä sivukohtaiset kustannukset ovat jopa 30 % pienemmät kuin normaalikokoisia kasetteja käytettäessä. Koska mustekasetit ovat erillisiä, vain loppunut väri tarvitsee vaihtaa.
CREATIVE PARK- ja CREATIVE PARK PREMIUM* -palveluista saat inspiraatiota. Suunnittele ja tulosta kortteja, kalentereita ja kuvakollaaseja sekä 3D-paperieläimiä, -leluja ja tunnettuja rakennuksia.
Kun käytät Instagramia Canon PIXMA Cloud Linkin kautta, voit tulostaa neliönmuotoisia valokuvia Canonin 13 x 13 cm:n Photo Paper Plus Glossy II -paperille. Kaksoissyöttölaitteen ansiosta voit käyttää valokuvapaperia takasyöttötasolla ja pitää tavallista paperia etukasetissa.
Käytä ja jaa langattomasti
Canon PRINT -sovellus
10 x 15 cm:n valokuvat 39 sekunnissa
Tavallista ja valokuvapaperia voidaan käyttää yhtä aikaa
Lisävarusteena riittoisat musteet
Tulostus pilvestä ja skannaus pilveen*
Erittäin herkkä kosketusnäyttö
Neliönmuotoisten 13 x 13 cm:n valokuvien tulostus
Vaihda vain tyhjentynyt mustesäiliö
Canon PIXMA TS6050 -sarjan monitoimilaite
Mustesäiliöt
Virtajohto
Asennus-CD ROM ja oppaat