Press resources

Yhteystiedot

Canon Euroopan PR-yhteystiedot

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Sarah Vloothuis

Sähköposti: Sarah.Vloothuis@canon-europe.com


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Rosie Harries

Sähköposti: Rosie.Harries@canon-europe.com


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Caroline Nicholls (Kuluttajat)

Sähköposti: caroline.nicholls@canon-europe.com

Yhteyshenkilö: Jack Low (Ammattikuvaajat)

Sähköposti: jack.low@canon-europe.com

Paikalliset lehdistön yhteystiedot

Canon Itävalta

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Birgit Stark

Puhelin: +43 676 8166 1749

Sähköposti: Birgit.Stark@canon.at


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Birgit Stark

Puhelin: +43 676 8166 1749

Sähköposti: Birgit.Stark@canon.at


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Birgit Stark

Puhelin: +43 676 8166 1749

Sähköposti: Birgit.Stark@canon.at

Canon Belgia

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Filip Vandenbempt

Puhelin: +32 2 7220 519

Sähköposti: f.vandenbempt@canon.be


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Steve Haentjens

Puhelin: +32 2 7220 519

Sähköposti: steve.haentjens@canon.be


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Sacha Thonon

Puhelin: +32 2 722 06 77

Sähköposti: sacha.thonon@canon.be

Canon Tšekki

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Jitka Štědroňová

Puhelin: +420 225 280 396

Sähköposti: jitka.stedronova@canon.cz


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Jitka Štědroňová

Puhelin: +420 225 280 396

Sähköposti: jitka.stedronova@canon.cz


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Jitka Štědroňová

Puhelin: +420 225 280 396

Sähköposti: jitka.stedronova@canon.cz

Canon Tanska

Lehdistön tiedustelut:

Yritysratkaisujen, yritystuotteiden ja kuluttajatuotteiden PR-yhteyshenkilö

Yhteyshenkilö: Andrea Frovin

Puhelin: +45 26 79 35 08

Sähköposti: andrea.frovin@canon.dk

Canon Suomi

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Teija Tamminen-Saremaa

Puhelin: +358 (0)10 544 4609

Sähköposti: teija.tamminen-saremaa@canon.fi

Canon Ranska

TÄRKEÄÄ:
Les demandes sur des sujets Communication autres que les Relations Presse sont à adresser àcontact@cf.canon.fr 


Pour les demandes relatives aux Relations Presse, merci de contacter :


Relations Presse Offre Grand Public

Contact : Amanda Tek

Téléphone : +33 1 85 14 46 95

Email: amanda.tek@cf.canon.fr


Relations Presse Informations Institutionnelles

Contact : Cécile Thibault

Téléphone : +33 1 85 14 46 97

Email : cecile.thibault@cf.canon.fr


Relations Presse Offre Entreprises

Contact : Cécile Thibault

Téléphone : +33 1 85 14 46 97

Email : cecile.thibault@cf.canon.fr

Canon Saksa

Kontakt für Presseanfragen:


Anfragen zu Consumer Produkten – Foto, Video, EOS Cinema, Tintenstrahldrucker, Scanner für den Privatgebrauch

Canon Ansprechpartner: Sarah Stuwe

PR-Agentur: Ranieri Agency

E-Mail: canon-presse@ranieri.agency


Anfragen zu Business Produkten – Office Lösungen Laserdruck/Kopiersystemen, Produktionsdruck, Software, Workflow-Solutions

Canon Ansprechpartner: Katharina Lazar

E-Mail: katharina.lazar@canon.de


Anfragen zu medizinischen Produkten

Stefan Pehn

Canon Medical Systems Deutschland

E-Mail: stefan.pehn@eu.medical.canon


Anfragen zu Corporate Themen – Unternehmenskommunikation

Canon Ansprechpartner: Bettina Steeger

E-Mail: bettina.steeger@canon.de

Canon Kreikka

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Ota yhteyttä: Drossos Drossos Canon Greece

Puhelin: +30 210 7454 651

Sähköposti: Drossos.Drossos@canon.gr


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Ota yhteyttä: Drossos Drossos Canon Greece

Puhelin: +30 210 7454 651

Sähköposti: Drossos.Drossos@canon.gr


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Ota yhteyttä: Drossos Drossos Canon Greece

Puhelin: +30 210 7454 651

Sähköposti: Drossos.Drossos@canon.gr

Canon Unkari

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteystiedot

Yhteyshenkilö: Viktória Oláh

Sähköposti: olah.viktoria@canon.hu

Canon Irlanti

Lehdistön tiedustelut:

Sähköposti: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Puhelin: 01737 220 000, pyytäkää ohjaamaan puhelu PR-tiimin edustajalle

Canon Italia

Lehdistön tiedustelut:

Yritysratkaisujen, yritystuotteiden ja kuluttajatuotteiden PR-yhteystiedot

Yhteydenotot: Comunicazione & Immagine

Puhelin: +39 02 4548 1680

Sähköposti: info@comunicazione-immagine.it

Canon Hollanti

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Marieke van der Made

Puhelin: +31 (0)73 - 68 15 232

Sähköposti: M.van.der.Made@canon.nl


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Marieke van der Made

Puhelin: +31 (0)73 - 68 15 232

Sähköposti: m.van.der.made@canon.nl


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Judith Snel

Puhelin: +31 (0)20 714 9210

Sähköposti: J.Snel@canon.nl

Canon Norja

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Siw Holmgren

Puhelin: +47 934 66 355

Sähköposti: siw.holmgren@canon.no


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Siw Holmgren

Puhelin: +47 934 66 355

Sähköposti: siw.holmgren@canon.no


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Siw Holmgren

Puhelin: +47 934 66 355

Sähköposti: siw.holmgren@canon.no

Canon Puola

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Joanna Stankiewicz

Puhelin: +48 22 430 60 91

Sähköposti: joanna.stankiewicz@canon.pl


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Katarzyna Kluza

Sähköposti: katarzyna.kluza@canon.pl


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Joanna Stankiewicz

Puhelin: + 48 22 430 60 91

Sähköposti: joanna.stankiewicz@canon.pl

Canon Portugali

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Ana Cristina

Puhelin: +351 21 470 4037

Sähköposti: ana.cristina@canon.pt


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Ana Cristina

Puhelin: +351 21 470 4037

Sähköposti: ana.cristina@canon.pt


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Goreti Pedrosa

Puhelin: +351 214 704 000

Sähköposti: goreti.pedrosa@canon.pt

Canon Romania

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Dana Pelin

Puhelin: 0040.21.300.54.03

Sähköposti: dana.pelin@canon.ro


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Dana Pelin

Puhelin: 0040.21.300.54.03

Sähköposti: dana.pelin@canon.ro


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Dana Pelin

Puhelin: 0040.21.300.54.03

Sähköposti: dana.pelin@canon.ro

Canon Venäjä

Lehdistön tiedustelut:

Yritysratkaisujen, yritystuotteiden ja kuluttajatuotteiden PR-yhteyshenkilö

Yhteyshenkilö: Elmira Alieva

Puhelin: +7 495 2585600

Sähköposti: elmira.alieva@canon.ru

Canon Slovakia

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Tomáš Feč

Puhelin: +421 248 228 716

Sähköposti: tomas.fec@canon.sk


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Tomáš Feč

Puhelin: +421 248 228 716

Sähköposti: tomas.fec@canon.sk


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Tomáš Feč

Puhelin: +421 248 228 716

Sähköposti: tomas.fec@canon.sk

Canon Etelä-Afrikka

Lehdistön tiedustelut:

Yritysratkaisujen, yritystuotteiden ja kuluttajatuotteiden PR-yhteyshenkilö

Yhteyshenkilö: Dana Eitzen

Puhelin: + 27 12 675 4900

Sähköposti: pr@canon.co.za

Canon Espanja

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Elena Martel

Puhelin: +34 915 384 563

Sähköposti: e_martel@canon.es


PR-yhteyshenkilö, yritysratkaisut

Yhteyshenkilö: Elena Martel

Puhelin: +34 915 384 563

Sähköposti: e_martel@canon.es


PR-yhteyshenkilö, kuluttajatuotteet

Yhteyshenkilö: Magadalena Moya

Puhelin: +34 915 384 626

Sähköposti: M_moya@canon.es

Canon Ruotsi

Lehdistön tiedustelut:

Lehdistön yhteyshenkilö:

Yhteyshenkilö: Linn Kryss

Puhelin: +46 739788510

Sähköposti: linn.kryss@canon.se


PR B2B -yhteyshenkilö: Åsa Törnquist

Puhelin: +46 73 988 64 35

Sähköposti: asa.tornquist@canon.se

Canon Sveitsi

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Alex Hirzel

Puhelin: +41 (0)76 313 39 09

Sähköposti: presse@canon.ch


B2B PR

Yhteyshenkilö: Alex Hirzel

Puhelin: +41 (0)76 313 39 09

Sähköposti: presse@canon.ch


B2C PR

Yhteyshenkilö: Fabienne Braunschweiler

Puhelin: +41 (0)76 333 04 04

Sähköposti: presse@canon.ch

Canon Turkki

Lehdistön tiedustelut:

PR-yhteyshenkilö, yritysviestintä

Yhteyshenkilö: Beyza Carkaci

Puhelin: +90 216 5716830

Sähköposti: beyza.carkaci@canon.com.tr

Canon UK

Lehdistön tiedustelut:


Sähköposti: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Puhelin: 01737 220 000, pyytäkää ohjaamaan puhelu PR-tiimin edustajalle


Muuta kiinnostavaa