spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image
Canon yrityksenäOrganisaatioon liittyvä yleistieto  |   OstopaikatHae Canon-tuotteiden ja -ratkaisujen lähin hankintapaikka |   Ota yhteyttäYhteystiedot Suomessa ja muualla maailmassa Canon Oy spacer image spacer image
spacer image spacer image spacer image
spacer image spacer image
         
spacer image spacer image
spacer image Etusivu > Omaan käyttöön > Tuotteet > Pro-valokuvatulostimet spacer image spacer image
spacer image

Kymmenen pigmenttimustetta
PIXMA Pro9500 Mark II tuottaa erittäin tarkkoja ja kirkkaita, gallerialaatuisia tulosteita kymmenen pigmenttimusteen avulla.  Kymmenen erillisen musteen ansiosta PIXMA Pro9500 Mark II käsittelee sekä kiiltäviä että mattapintaisia materiaaleja ilman, että mustekasetteja joudutaan vaihtamaan.  Jotta värit ovat parhaat mahdolliset, jokainen PIXMA Pro9500 Mark II -laite kalibroidaan tehtaalla.  Kymmenen musteen järjestelmässä on tavallisten CMYK-värien lisäksi punainen, vihreä, vaalea magenta, vaalea syaani ja harmaa. Siksi väriasteikko on poikkeuksellisen laaja ja mustavalkoisista kuvista tulee neutraaleja. PIXMA Pro9500 Mark II -laitteen arkistointimusteet takaavat valonkestävyyden yli 100 vuodeksi ja kaasunkestävyyden yli 50 vuodeksi – näin voit myydä asiakkaillesi pitkäikäisiä ja haalistumattomia tulosteita.

FINE-tulostuspää
Canonin laadukas FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) -tulostuspää tuottaa teräviä A3+-tulosteita 4 800 x 2 400 dpi:n enimmäistarkkuudella. Mikroskooppiset kolmen pikolitran pisarat vähentävät rakeisuutta ja takaavat pehmeät sävyt koko väriasteikolla. Yhteensä 7 680 mustesuutinta varmistavat korkealaatuisen täysväritulostuksen jokaisella tulostuspään pyyhkäisyllä.

Erillisvärijärjestelmä
Canonin Single Ink -erillisvärijärjestelmässä kunkin värin mustesäiliö on vaihdettavissa erikseen, joten tulostusteho on maksimaalinen. Mustetason voi tarkistaa nopeasti kunkin mustesäiliön aukosta. LED-merkkivalo ilmoittaa, kun muste on vähissä tai kokonaan loppu.

Print page Tulosta sivu arrow more

spacer image
Features
Kymmenen pigmenttimustetta
Syvät ja kirkkaat värit
Upeat mustavalkotulosteet
Yksinkertainen ja joustava työnkulku
Tulostimen kalibrointi ja ICC-profiilien luonti
Paksun ja erikoismateriaalin käsittely
Ammattimainen värinhallinta
Tukeva rakenne
Hyödyllistä tietoa
Lataa tuote-esite
Musteet, paperit ja lisävarusteet
Canon väriaineet ja paperit
Musteen riitto
Tuki
Tekninen tuki
Ajurit
spacer image
spacer image spacer image spacer image
spacer image
spacer image You Can Image spacer image spacer image
spacer image
spacer image
spacer image   © Copyright 2012   |   Sivuston käyttöehdot   |   Sivustokartta spacer image spacer image
spacer image spacer image spacer image spacer image
spacer image   © Copyright 2010   |   Sivuston käyttöehdot spacer image spacer image