Canon LV-8225 Projektorit
|
|
|
|
LV-8225-projektori yhdistää tehokkuuden ja pienet käyttökustannukset. WXGA-tarkkuus, 2 500 lumenia ja jopa 6 000 tunnin lampun käyttöikä vastaavat hyvin nykypäivän yritys- ja koulutustarpeisiin. |
|
Ominaisuudet |
- Aito WXGA-tarkkuus
- 2 500 lumenia
- Kontrastisuhde 3 000:1
- Canonin 1,2x zoom-objektiivi
- Automaattiset toiminnot
- 10 watin kaiutin
- Pitkä lampun käyttöikä: jopa 6 000 tuntia
- Ympäristöä säästävä: energiankulutus valmiustilassa alle 1 W (ilman verkkoyhteyttä)
- 29 dBA säästötilassa
- RJ-45-verkkoliitäntä
|
|
| Tehokas WXGA-projektori, jonka ominaisuuksiin kuuluvat pitkä lampun käyttöikä ja verkkovalmius. |
|
Valovoimainen ja suorituskykyinen LV-8225 projisoi kuvan WXGA-tarkkuudella (1280 x 800) ja laajakuvasuhteella. 2 500 lumenin valotehon ja kontrastisuhteen 3 000:1 ansiosta LV-8225 sopii erinomaisesti yritys- ja koulutuskäyttöön, jossa vaaditaan huippulaatua kaikissa valaistus- ja käyttöolosuhteissa.
Laadukkaat objektiivit vakiona Canonin ensiluokkaisen objektiivitekniikan ansiosta LV-8225-projektorin 1,2x zoom-objektiivi takaa laadukkaat kuvat kaikkiin tarpeisiin ja monenlaisissa olosuhteissa. LV-8225 projisoi selkeitä ja laadukkaita kuvia suuressa koossa myös lyhyeltä etäisyydeltä.
Mukautuva ja monipuolinen LV-8225:n helppokäyttöiset toiminnot takaavat laadukkaat kuvat nopeasti, missä tahansa tehtävässä tai ympäristössä. Automaattisen tuloliitännän haun ansiosta kannettavan tietokoneen kytkeminen ja esityksen aloittaminen käy hetkessä. Automaattinen pystysuuntainen keystone-korjaus (± 20°) poistaa kuvan vääristymät nopeasti. 10 watin kaiutin ja linjaulostulo tarjoavat joustavat vaihtoehdot äänentoistoa varten. Säästötilassa äänen taso on vain 29 dBA, joten projektorin ääni ei häiritse esitykseen keskittyvää yleisöä.
Monipuoliset liitännät RJ-45-verkkoportti mahdollistaa LV-8225-projektorin ohjauksen ja valvonnan etäältä. Laite on helppo kytkeä esimerkiksi yleisimpiin huoneohjausjärjestelmiin. Projektori voidaan kytkeä myös RS-232c-sarjaliitännän avulla.
Ympäristöä säästävä Canonin sitoutuminen ympäristönsuojeluun on vaikuttanut LV-8225:n suunnitteluun. Projektorin lampun käyttöikä säästötilassa on 6 000 tuntia, suodattimen käyttöikä 5 500 tuntia ja virrankulutus valmiustilassa ilman verkkoyhteyttä alle 1 W. Ominaisuudet pienentävät sekä hiilijalanjälkeä että energiankulutusta.
Alhaiset käyttö- ja huoltokulut LV-8225-projektorissa on paljon käyttäjän huollettavissa olevia osia, joten käytön kokonaiskustannukset pysyvät alhaisina. Laitteen kolmikerroksinen hybridi-ilmansuodatin kestää yli kolme ja puoli kertaa kauemmin kuin tavalliset yksikerroksiset elektrostaattiset suodattimet. Lisäksi lamppu on helppo vaihtaa projektorin yläkannen kautta ilman ulkopuolista apua. Ominaisuudet alentavat laitteen kokonaiskäyttökuluja.
|
|
 |
|