Canon PIXMA MX870 Mustesuihkulaitteet
Myynnistä poistunut malli.
|
|
|
|
PIXMA MX870 on ensiluokkainen monitoimilaite toimistokäyttöön. Siinä on 35 arkin kaksipuolisten asiakirjojen syöttölaite ja Wi-Fi/Ethernet-liitännät. Tulosta, kopioi, skannaa, faksaa ja tulosta valokuvia suoraan. |
|
Ominaisuudet |
- Tulostus, skannaus, kopiointi ja faksaus
- Wi-Fi ja Ethernet
- Super G3 -faksi
- Nopea 35 arkin kaksipuolisten asiakirjojen syöttölaite
- 5 erillistä värisäiliötä
- Muistikorttipaikat ja 6,2 cm:n TFT-näyttö
- Edistyksellinen tulostusmateriaalin käsittely
- ISO-standardin mukainen ESAT-tulostusnopeus 9,4/6,1 mallisivua/min (mustavalko/väri)
- Reunukseton valokuva 39 sekunnissa
- ChromaLife100+
|
|
| Tehokas monitoimilaite, jossa on Wi-Fi-liitäntä, muistikorttipaikat ja 6,2 cm:n TFT-näyttö |
|
Neljän toiminnon rajattomat mahdollisuudet yhdessä laitteessa Tulosta, skannaa, kopioi ja faksaa käytännössä missä tahansa kotona tai toimistossa Wi-Fi- ja Ethernet-yhteyksien avulla. Tällä verkkoliitännöillä varustetulla monitoimilaitteella sisällön jakaminen on helppoa paikallisessa verkossa ilman hankalia liitäntäkaapeleita.
Nopea faksaus. Säästä fakseja ja paperia. Nopea Super G3 -faksaus 33,6 kbps. Tulevat faksit voidaan tallentaa sisäiseen muistiin ja tallentaa muistikortille tai USB-muistitikulle. Näin voit tarkastella ja arkistoida fakseja joutumatta tulostamaan jokaista erikseen.
Nopea asiakirjankäsittely Skannaa, kopioi tai faksaa automaattisesti suuria kaksipuolisia asiakirjoja nopeasti ja tehokkaasti. 35 arkin kaksipuolisten asiakirjojen syöttölaite käsittelee asiakirjat helposti. Skannaa ja tallenna Compact PDF -muodossa, jonka pieni tiedostokoko soveltuu tallentamiseen tai lähettämiseen sähköpostilla. Kaksipuolinen tulostus, kaksi paperinsyöttöä ja automaattisesti avautuva paperitaso takaavat monipuolisuuden ja helpon käytön.
Vähemmän mustehävikkiä, pienemmät kustannukset Viisi erillistä värisäiliötä (PGI-520BK, CLI-521BK/C/M/Y) vähentää musteen hävikkiä sekä kustannuksia, koska kukin säiliö voidaan vaihtaa erikseen.
Poikkeuksellinen tulostuslaatu Canonin FINE-tekniikka, 1 pikolitran mustepisarat ja 9 600 x 2 400 dpi:n tulostustarkkuus tuottavat hämmästyttävän tarkat värivalokuvat ja kuvat. Laadukas 10 x 15 cm:n valokuva valmistuu noin 39 sekunnissa.*
6,2 cm:n TFT-värinäyttö Kuvien tarkastelu ja muokkaus on helppoa ilman tietokonetta muistikorttipaikkojen ja käytännöllisen 6,2 cm:n TFT-näytön ansiosta.
Todelliset asiakirjojen tulostusnopeudet Canon käyttää tulostus- ja kopiointinopeuden mittaamisessa koko toimialaa koskevaa ISO-standardia. Siksi sopivan PIXMA-tulostimen valinta on helppoa todenmukaisten tulostustietojen perusteella. PIXMA MX870:n ISO ESAT -tulostusnopeus on 9,4 mustavalkomallisivua ja 6,1 värimallisivua minuutissa.
Helppokäyttöinen ohjelmisto Auto Document Fix -ohjelmisto parantaa tekstiä ja kuvia sisältävien värillisten asiakirjojen laatua. Auto Photo Fix II korjaa valokuvien yleisiä virheistä ja optimoi kuvien laadun.
Pitkäikäiset, kauniit valokuvat ChromaLife100+ -järjestelmä** tuottaa pitkäikäiset ja kauniit kuvat. PIXMA MX870 yhdessä Canonin alkuperäisten musteiden ja tiettyjen Canonin alkuperäisten valokuvapaperien kanssa tallentavat muistosi eliniäksi.
* Katso tekniset tiedot ** Katso www.canon-europe.com/chromalife100.
|
|
 |
|