spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image spacer image
Canon yrityksenäOrganisaatioon liittyvä yleistieto  |   OstopaikatHae Canon-tuotteiden ja -ratkaisujen lähin hankintapaikka |   Ota yhteyttäYhteystiedot Suomessa ja muualla maailmassa Canon Oy spacer image spacer image
spacer image spacer image spacer image
spacer image spacer image
         
spacer image spacer image
spacer image Etusivu > Omaan käyttöön > Tuotteet > Mustesuihkulaitteet > PIXMA MP520 spacer image spacer image
spacer image

Canon PIXMA MP520
Mustesuihkulaitteet

Myynnistä poistunut malli.

PIXMA MP520

Tämä keskikokoinen monikäyttölaite sopii loistavasti koko perheelle. Siinä on paljon upeita ominaisuuksia sekä valokuvien että asiakirjojen tulostusta varten: kaksi paperilokeroa, valintapyörä ja neljä erillistä värisäiliötä.

Ominaisuudet

  • Valokuvien tulostus jopa 4800 x 1200 dpi*; 10 x 15 cm reunasta reunaan 46 sekunnissa.
  • 5,0 cm:n TFT -värinäyttö
  • Tulostus tietokoneesta, muistikorteilta ja digitaalikameroista
  • Kaksi paperilokeroa
  • Valintapyörä
  • 4 erillistä värisäiliötä
  • Pikakäynnistys
  • Auto-Image Fix
  • * Katso tekniset tiedot
Monipuolisuutta kotiin



Valokuvatulostus
Studiotasoisia, yksityiskohtaisia, pehmeäsävyisiä valokuvia 2 pikolitran mustepisaroiden ja 4800 x 1200 dpi:n* tulostustarkkuuden ansiosta.

10x15 cm:n valokuva tulostuu reunasta reunaan noin 46 sekunnissa normaalitilassa*. Voit tulostaa valokuvat suoraan muistikortilta tai PictBridge-yhteensopivasta digitaalikamerasta tai videokamerasta.

Auto Image Fix -toiminto korjaa valokuvat automaattisesti. Kuvanmuokkaustoiminnoilla voit poistaa punasilmäisyyttä, kirkastaa kasvoja ja paljon muuta.

ChromaLife100** -järjestelmällä saat kauniita kuvia, jotka kestävät jopa 100 vuotta.

Asiakirjojen tulostaminen
Voit tulostaa mustavalkoisia tulosteita 30 sivua/min ja väritulosteita 20 sivua/min.

Kopioiminen
Voit kopioida mustavalkoisia kopioita 30 kopiota/min ja värillisiä kopioita 20 kopiota/min. Kehittynyt kopiointitekniikka takaa laadukkaat värit.

Erillinen teksti- ja kuvatekniikka takaa ihanteelliset tulokset yhdisteltäessä tekstiä, grafiikkaa ja valokuvia. Kopioi haluamasi alue kehyksenpoisto-, leikkaus- ja rajaustoiminnolla.

Skannaus
2400 dpi:n resoluutio takaa hyvälaatuisen skannaustuloksen väreissä. Voit skannata suoraan tietokoneeseen, sähköpostiin tai PDF-tiedostoon. MP Navigator EX -ohjelmisto helpottaa jokaista työvaihetta kuvahauista PDF-tiedoston muokkaamiseen.

Voit jakaa paperivalokuvia perheen ja ystävien kanssa skannaamalla ne ja tulostamalla ne uudelleen tai voit skannata haalistuneet kuvat ja herättää ne eloon helppokäyttöisellä kuvankäsittelyohjelmistolla.

Liitännät
Kristallinkirkkaan 5,0 cm:n TFT-näytön ansiosta työskentely ilman tietokonetta on hauskaa ja helppoa. Valitse vaihtoehtoja näytöltä pyörittämällä valintapyörää. Katselu, valinta, muokkaus ja tulostus – yhdellä kosketuksella.

Erilliset värit
Kaikki neljä erillistä värisäiliötä voidaan vaihtaa erikseen. Näin mustetta menee vähemmän hukkaan ja säästöt ovat huomattavat. Näppärä LED-merkkivalo vilkkuu, kun muste on loppumassa tai säiliö on vaihdettava.

Tehokas
Kahteen paperilokeroon voi asettaa sekä valokuvapaperia että tavallista paperia. Pikakäynnistyksen avulla PIXMA-laite käynnistyy nopeasti ja toiminnot ovat käytettävissä heti.

Käyttöjärjestelmät
Tukee Windows-käyttöjärjestelmiä ja Mac OSX -käyttöjärjestelmää

* Katso tekniset tiedot
** Katso www.canon-europe.com/chromalife100.

Print page Tulosta sivu arrow more

spacer image
spacer image
spacer image spacer image spacer image
spacer image
spacer image You Can Image spacer image spacer image
spacer image
spacer image
spacer image   © Copyright 2012   |   Sivuston käyttöehdot   |   Sivustokartta spacer image spacer image
spacer image spacer image spacer image spacer image
spacer image   © Copyright 2012   |   Sivuston käyttöehdot spacer image spacer image