Canon yrityksenäOrganisaatioon liittyvä yleistieto  |   OstopaikatHae Canon-tuotteiden ja -ratkaisujen lähin hankintapaikka |   Ota yhteyttäYhteystiedot Suomessa ja muualla maailmassa Canon Oy
         
Etusivu > Omaan käyttöön > Tuotteet > EF-objektiivit > Zoom-objektiivit > EF 28-90mm f/4-5.6 II

Canon EF 28-90mm f/4-5.6 II
Zoom-objektiivit

EF 28-90mm f/4-5.6

EF 28–90 mm F 4–5.6 II on kompakti ja kevyt normaalizoom. EOS 300V -kameraan liitettynä objektiivin automaattitarkennus on luokkansa* nopeimpia.

Ominaisuudet

  • Kompakti ja kevyt normaalizoom
  • Objektiivin automaattitarkennus on luokkansa nopeimpia
  • Asfäärisen linssipinnan ansiosta kuvat ovat laadukkaita koko zoomausalueella
  • Linsseissä vain lyijytöntä lasia
Pienikokoinen normaalizoom, jonka polttoväli on 90 mm (tele) ja joka on saman kokoinen kuin EF 28-80 mm F 3.5-5.6 V USM.

EF 28–90 mm F 4–5.6 II on suunniteltu normaalizoomiksi EOS 300V -kameraan, johon liitettynä objektiivin automaattitarkennus on luokkansa* nopeimpia. EF 28–90 mm F 4–5.6 II on nopea, koska siinä on EOS 300V -kameraa silmällä pitäen suunniteltu automaattitarkennuksen moottori ja uusi AF-algoritmi. Ulkoinen rakenne sopii EOS 300V -kameran lisäksi myös muihin EOS-malleihin. Kuvat ovat laadukkaita koko polttovälillä, koska yhdessä objektiiviryhmässä on käytetty asfääristä linssipintaa. Linsseissä on käytetty vain lyijytöntä lasia, joka ei rasita ympäristöä.

 Tulosta sivu 

Lataa
Esitteet
Hyödyllistä tietoa
Digikuva suosittelee EF-S 60 mm F2.8 makro-objektiivia
Katso myös
Järjestelmäkamerat
Digitaaliset järjestelmäkamerat
  © Copyright 2010   |   Sivuston käyttöehdot   |   Sivustokartta
  © Copyright 2009   |   Sivuston käyttöehdot